ŠKOLA 
TAEKWON-DO ITF
IL KYOK

kladné působení na rozvoj osobnosti jedince tak, aby dosahoval všech pěti základních zásad taekwonda - zdvořilosti, čestnosti, vytrvalosti, sebeovládání a nezdolného ducha. .

FOTOGALERIE Z AKCÍ

O naší škole

Škola IL KYOK vznikla 23.9.2008 ak tomuto datu se také stala členem Českého svazu Taekwon-Do ITF, který je největším subjektem sdružujícím školy taekwonda ITF v ČR. 

Před tímto datem jsem již rok v malebném městečku Naměšti nad Oslavou působil a taekwondo vyučoval, ovšem pod záštitou školy Taekwon-Do ITF Pardubice.

Název naší školy

Název naší školy „IL KYOK“ je počátek korejské věty „il kyok pil sung“, která patří k symbolice taekwonda a znamená „jediná rána stačí k vítězství“. 
Název  školy „jediná rána“ má symbolizovat tradiční metody výuky bojového umění taekwonda, sbírání znalostí, zkušeností a dovedností od pravých mistrů taekwonda a pilování a broušení každé techniky k dokonalosti, aby každá z nich mohla být „ta jediná“.

Koncepce naší školy

Chceme se plně držet koncepce výuky tak, jak ji sestavil zakladatel taekwonda generál Choi Hong-hi, a která je sepsána v Encyklopedii taekwonda. 

To znamená, že naše tréninky budou zahrnovat nejen technickou či fyzickou část cvičení, ale i duševní, morální a etickou část. 

Tomáš Kuba - ředitel školy Il KYOK